Bilder från Nordic Road, 6-10 oktober 2015
Fyra Saferoad-bolag i samma monter på Nordic Road.
Saferoad Birsta, Saferoad Smekab, Saferoad Traffic och Saferoad Vägbelysning ställer ut tillsammans i monter A02:22 på Elmia Nordic Road i Jönköping den 6-8 oktober.
De fyra bolagen, som har varit en del av Saferoad-koncernen olika länge, genomförde ett namn- och varumärkesbyte 1 juni i år för att hitta synergier mellan bolagen för att gynna den svenska marknaden. Den första aktiviteten i detta samarbete, som innefattar alla de fyra bolagen, är att gemensamt ställa ut på Nordic Road. Bolagen visar upp några av sina nyheter och det ges också möjlighet att träffa varandras kollegor och kunder.
Saferoad Smekab premiärvisade det nya cykelstället/cykelpollaren PONDUS och nya BAJK med LED-belysning. Vi hade också med oss nya TACK 60-liters papperskorg och OPTI räcke med glasmodul.
PONDUS cykelställ/cykelpollare premiärvisas på Elmia Nordic Road. Nyhet höst 2015.
Läs mer om PONDUS…
BAJK med LED-belysning i hjulnav premiärvisas på Elmia Nordic Road. Nyhet höst 2015.
Läs mer om BAJK…
TACK papperskorg i 60-liters volym. Nyhet höst 2015.
Läs mer om TACK…